Yüz şeklinize göre saç modelleri - ( Güncel )
2017 saç modelleri ile hayata başlamak istermisiniz? Her yüze göre saç modelleri; Yüz güzelliğinizi öne çıkarmak daha güzel ve şık görünmek yüz tipinize göre saç modelleri önerilerine göz atarak belki de ufak değişiklikler yapmaya karar verebilirsiniz.İşte Size özel saç modelleri.....
Yuvarlak bir yüze sahipseniz düz ve basık durabilecek modellerden kaçınmalısınız. Daha hacimli ve katlı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Yüzünüze doğru inen perçemler de yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir. Aynı zamanda yuvarlak bir yüze sahipseniz günlük hayatınızda tepeden toplu atkuyruğu saç modelini, balerin topuz modelini, dalgalı saç modelini kullanabilirsiniz. Katılacağınız özel davetlerde ise tepeden toplu kraliçe topuz modelini ve su dalgalarından oluşan dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Kuaförünüzün fikrini de almayı unutmamalısınız.

Oval Yüz İçin Saç Modelleri


Oval yüze hemen hemen birçok saç modeli yakışabilir ve uygulanabilir. Oval yüze sahipseniz dikkat etmeniz gereken şey ise başınızın yapısı. Başınızın yapısı çok düzgün ve orantılı değil ise sadece kısa saç modellerinden sakınmalısınız. Kuaförünüz ile bu konu ile ilgili fikir alışverişinde mutlaka bulunmalısınız. Oval bir yüze sahipseniz günlük hayatınızda yandan ayrılmış dalgalı saç modelini, yandan ayrılmış kısa saç modelini ve dağınık topuz modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kare Yüz İçin Saç Modelleri


Kare yüzler için yumuşak hatlı ve dalgalı modeller yüzünüzün keskin hatlarını daha doğal gösterebilir. Kuaförünüze de danışarak bu sezonun en favori saç trendi olan kakül kesimi de deneyebilirsiniz. Kare yüzler için günlük hayatta en rahat kullanılabilecek saç modellerinden biri kısa asimetrik kesim saç modelleri ile bob kesim saç modelleridir. Bu modellerin haricinde davetlerde ise yana doğru ayrılmış örgülü saç modellerini, yarım toplu saç modelleri ve düz saç modellerini tercih edebilirsiniz.

Üçgen Yüz İçin Saç ModelleriÜçgen şeklinde yüz hatlarına sahipseniz yüzünüzü orantılı gösterebilecek katlı kesimleri rahat kullanabilirsiniz. Saçınıza uygulatacağınız kat ve kaküllerin şekillerine kuaförünüzle birlikte karar vermeniz sizin için fayda sağlayabilir. Üçgen şeklindeki yüz tipi günlük hayatta en çok lob kesim saç modellerini ve açık dağınık saç modellerini tercih etmeli. Eğer üçgen bir yüze sahipseniz ve davet ve düğün gibi organizasyonlarda saçınızı nasıl yaptıracağınızı düşünüyorsanız sizin için en uygun saç modelleri yarım toplu topuz modeli, dağınık topuz modeli veya örgülü kraliçe topuzunu kullanabilirsiniz.